Nasze dzieciństwo łatwo kojarzy się z granie w karty. Makao, Tysiąc, Remik to jedne z wielu gier karcianych w jakie grali nasi rodzice i dziadkowie. Jako małe dzieci byliśmy zaledwie obserwatorami i tylko osoby posiadające starsze, wtajemniczone rodzeństwo, mogły nauczyć się podstawowych zasad gier planszowych.

Rynek gier karcianych oferuje obecnie nie tylko tradycyjne talie z 54 kartami ale również całą gamę gier w wersji karcianej oraz gier z kartami kolekcjonerskimi. W przypadku tradycyjnych talii liczba graczy jest nieograniczona: możemy zagrywać się nawet wśród liczącego 20 osób grona znajomych. Gdy mowa o karcianych wersjach gier planszowych liczba graczy jest przeważnie ograniczona: zagrać może najczęściej 2, 4, a maksymalnie 6 osób. W rozgrywkach gier kartami kolekcjonerskimi często stacza ze sobą pojedynki wyjątkowo liczna grupa osób, w licznym gronie znajomych rozgrywki wypadają znacznie ciekawiej a wygrane są spektakularne.

Grać możemy zatem nie tylko w Pokera, Remika czy Wojnę ale również spośród karcianych gier planszowych w Ubongo, Dobble czy Lato z Komarami. Wśród kart kolekcjonerskich znajdziemy: Magic: The Gathering, Pokemon czy Veto.

Wśród wszystkich rodzajów gier karcianych każdy może znaleźć grę odpowiednią do potrzeb. Znajdują się tu gry familijne (Dobble), dla dzieci, ale także gry, w które dzieci nie powinny grać (np. Dylematy). Aby gra przebiegała w przyjemnej, wesołej atmosferze, warto posiadać w swojej kolekcji kilka rodzajów gier, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.