Powstała w 1958 roku i od ponad 60. lat święci sukcesy na całym świecie. Stworzona przez Ruth Handler lalka Barbie, to wiecznie żywa ikona zabawek dla dziewczynek. Zmieniają się jej stroje, kolory włosów i otoczenie w jakim się znajduje, jednak ona sama jest wciąż tą samą lalką Barbie. Co stoi za fenomenem najpopularniejszej zabawki na całym świecie i gdzie znaleźć swoją ulubioną wersję? Zapytaliśmy tu i ówdzie, zajrzeliśmy do kilku miejsc zamieszkania Barbie i już wiemy. Przeczytajcie sami…

Na motywach lalki Barbie powstało już niemal wszystko. Mieliśmy ubranka dla dziewczynek z obrazkami Barbie. Były też gry, szereg filmów i tworzone postaci, które mogły towarzyszyć Barbie w przygodzie, a dzieciom w zabawie nowymi lalkami. Lalka Barbie została stworzona na wzór kobiety idealnej. Doskonała figura, najlepsze samochody i wille, których pozazdrościć może jej każdy. To wszystko po to, by dzieci mogły bawić się jak najbardziej komfortowo i poznać świat z jak najlepszej strony. Było kilka zarzutów o to, że takie przedstawienie postaci może szkodzić w wychowaniu, ponieważ podobne światy nie istnieją. Lalka Barbie mimo protestów wciąż z nami jest, a mało tego, jest najchętniej wybieraną zabawką przez dzieci na całym globie.

Lalki Barbie, tak jak już wspomnieliśmy, są obecne wszędzie. Największy wybór lalek i akcesoriów możliwy jest w sklepach internetowych i stacjonarnych Świata Zabawek. W ostatnim roku pojawiły się nawet lalki olimpijki, w tym oficjalna lalka Barbie olimpijka, w zestawie z kijem i piłką do baseballu. Tym samym świętowano powrót tej dyscypliny na Igrzyska olimpijskie po 12 latach. Warta uwagi jest też ciastolina w opakowaniu, którego nie powstydziłaby się żadna fanka lalek Barbie. Jak więc łatwo zauważyć, szaleństwo na punkcie lalek Barbie wciąż trwa, a my otrzymujemy coraz nowsze propozycje zabawek związanych z jej światem. Co będzie następne? Z pewnością będziecie mogli to zobaczyć na swiatzabawek.net.pl.