W dzisiejszych czasach gry kojarzą się tylko z komputerem czy z konsolami. Ich rynek jest olbrzymi i stanowią zdecydowaną większość oferowanych pozycji z branży gier na rynku. Papierowe gry planszowe stanowią jego niewielki udział, ale powoli wracają do łask i po gry „bez prądu” sięga coraz więcej ludzi.

Dla małych i dużych dzieci

                Wracające do łask papierowe gry towarzyskie, gry strategiczne czy logiczne przeznaczone są w zasadzie dla graczy w każdym wieku. Na półkach sklepowych można znaleźć planszówki dla maluszków oraz takie z jakich sporo frajdy będą czerpać również dorośli, przy okazji spędzając godziny na zabawie ze swoimi pociechami. Wybór jest naprawdę olbrzymi i czasami ciężko zdecydować się co wybrać. Warto przy okazji zadbać, żeby planszówka czy karcianka, na jaką się zdecydujemy, niosła z sobą jakiekolwiek walory edukacyjne i rozwoje.

Edukacyjne i logiczne

                Jak już wspominałem z bogatej oferty gier planszowych, można wybrać sporo gier edukacyjnych czy gier logicznych, które pomogą w edukacji i rozwoju naszych dzieci. Poczciwe Monopoly, może nauczyć najmłodszych podstawowych zasad ekonomii i wartości pieniądza, równocześnie ucząc ich zdrowej rywalizacji. Różnego rodzaju gry planszowe dla dzieci, mogą być również dobrym pomysłem na prezent. Zdecydowana większość pozycji przeznaczonych dla najmłodszych graczy, posiada swoje reedycje osadzone w uniwersach z ich ulubionych bajek. Dzięki temu nie będzie trzeba specjalnie ich namawiać do wspólnej rozgrywki.